KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Keramikskiss 4355028
nr 435 5028
Keramikskiss
4 st, original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts på papp, 4 st skisser: vas D 107 höjd 16 cm, framåtlutande tillbringare höjd 24, 28 x 51 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 oktober 2006
17/10 15:32:03
Keramikskiss
nr 435 5028
Keramikskiss
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
måndag 30 oktober 2006 |
| 17/10 15:32:03 | 1 | Vinnande bud |